Text Size

Zabiegi i terapie

FALA UDERZENIOWA

Nowoczesna terapia falą uderzeniową to najnowocześniejszy i niezawodny sposób walki z uporczywym bólem. Wysoka skuteczność kuracji potwierdzona została wieloletnimi badaniami klinicznymi. Opiera się ona na przepływie przez ciało energii fali akustycznej, która stymuluje metabolizm, pobudza cyrkulację krwi i syntezę kolagenu. Przyspiesza ona procesy leczenia i regenerację ścięgien i tkanek miękkich. Terapia falą uderzeniową jest bezpiecznym i szybkim sposobem przywracania sprawności ruchowej.

WIBRACYJNY MASAŻ ELEKTROSTATYCZNY

Jest to zabieg w którym wykorzystuje się efekt wibracji tkanek pod wpływem drgań tworzonych przez impuls elektrostatyczny. Jest to bezpieczna i delikatna metoda terapii, działająca bezpośrednio w miejscu schorzenia. Efektem jej działania jest redukcja obrzęków, relaksacja mięśni, stymulowanie gojenia ran przewlekłych, wspomaganie układu immunologicznego. W trakcie zabiegu tkanki są równomiernie ugniatane ze zróżnicowaną siłą mechaniczną.

TERAPIA MANUALNA WG KONCEPCJI BRIANA MULLIGANA

To specjalistyczna metoda diagnostyczno – terapeutyczna mobilizacji stawowej połączonej z ruchem.
Koncepcja Mulligana zakłada:

  • całkowitą bezbolesność podczas stosowania technik kinezyterapeutycznych;
  • funkcjonalne obciążenie powierzchni stawowych siłą grawitacji;
  • łączenie ruchu biernego - mobilizacyjnego w płaszczyźnie powierzchni stawowych, z czynnym - ruchem kątowym w tym samym stawie;
  • stosowanie docisku na końcu zakresu bezbolesnego ruchu;
  • wykonanie odpowiedniej liczby powtórzeń wyżej wymienionej procedury terapeutycznej;
  • polecenie "zadania domowego" dla pacjenta, polegającego na wykonywaniu indywidualnie dobranych ćwiczeń.

METODA MC'KENZIE

To metoda fizjoterapeutyczna stworzona przez Robina McKenziego. Polega na diagnozowaniu i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn. Opiera się o znajomość wzorców bólowych oraz analizę zachowania się bólu, zarówno w szczegółowym wywiadzie jak i badaniu przedmiotowym. Autor metody opracował program postępowania leczniczego, w którym oprócz technik wykorzystywanych przez terapeutę, istotne znaczenie ma ruch pacjenta, ćwiczenia i autoterapia w domu. Dużą wagę przykłada się do edukacji i profilaktyki, które chronią kręgosłup przed kolejnymi urazami i przeciążeniami.

PNF

Reedukacja nerwowo-mięśniowa. Celem terapii jest praca nad funkcją, która jest zaburzona u chorego. Koncepcja ta wymaga od terapeuty, by postrzegał chorego w sposób holistyczny, wykorzystując w terapii zdrowe i silne partie ciała. Umożliwia to wykorzystanie rezerw tkwiących w organizmie, motywuje do kontynuowania terapii, a co najważniejsze zapewnia bezbolesną pracę, bez traumatyzujących fizycznie i psychicznie doznań.